Dětské přilby

 

Přilby pro děti


 

 
  Co máte v plánu?  

Přilby pro děti ABUS od 3 do 18 let

Nejsme přímý prodejce! Pro nákup využijte mapu prodejců 

         Hubble blue flower XS (45 - 50)  Anuky princess M (52-57 cm)  Smiley Croco Family S (45-50cm)  Rookie beetle sun M (52-57cm)
MountX Chaox Scraper Kid  Youn-I Hubble

 Anuky

Smiley

Rookie

 Dětské přilby pro každodenní použití při cestě do školy, reflexní prvky, zadní světlo
(9 – 17 let) 

Sportovní přilby s předsunutým štítem, seřizovací kolečko, vysoká ochrana

(8 – 15 let)

Víceúčelové přilby splňující požadavky na cyklistiku, BMX, in-line a skate
(9 – 17 let) 

Integorvané světlo v přilbě, síťka proti hmyzu, helmy pro děti vysoké kvality
(6 – 17 let)

Sun protection system proti úpalu, odnímatelné a pratelné polstronvání

(3 – 12 let)

Lehké přilby, pohodlné na nošení, zvyšená ochrana, integrované světlo
(3 - 9 let)

Předsunuté čelo přilby, měkké řemínky, zoom systém pro seřízení, krásné dětské motivy

(3 - 9 let) 

3 vstupní a 5 výstupních větracích otvorů.

Měkké, pohodlné řemínky a polstrování.
(3 - 9 let)  

více

více

více

více

více 

více

více 

více  

 


 Novinka: Přilba pro děti ABUS Youn-I

 Vypustit dítě na kole do parku nebo dokonce na vozovku bez cyklistické přilby si říká o to, zavolat na rodiče sociálku. Naštěstí to drtivá většina otců a matek chápe a dítě bez ochrany hlavy nenechá.

Pokud máte doma ratolest, se kterou právě tříská puberta, nebo se do tohoto stavu právě blíží, můžete ji vybavit skvělou přilbou ABUS Youn-I, a to především pro případ, kdyby vaše dítě blížící se k dospělému věku sebou třísklo někde o asfalt.


Přilba má už po první zběžné prohlídce všechny parametry skvělého a promyšleného výrobku určenému k ochraně zdraví. Začněme lehce předsazenou přední částí přilby v místě dětského čela. Děti většinou nemají ještě životem naučené reflexy, a když padají, jejich čelo je první na ráně, protože dětské ruce, které jinak zkušený dá před sebe, pořád drží řídítka. Vzpomeňte si jen na své dětské boule na čele, které vám vaše rodiče chtěli zatlačit pravítkem. Nebo alespoň se to říkalo, že to pomůže.

Co je to In-Mold technologie a proč je důležité, aby ji helma měla?

Přilba je vyrobena obligátní a dnes již nezbytnou In-Mold technologií. Pro ty, kdo ještě netuší, co to je, máme vysvětlení. Tímto procesem se pod vysokým tlakem a v příslušné teplotě spojí vnitřní hmota přilby k vnějšímu skeletu. Přilba tak vykazuje vysoké parametry pevnosti při nárazu. Je také velmi dobře odvětrána pomoci sedmnácti otvorů.

 

Co znamená vosa pod helmou a proč je lepší ji tam nemít

Dva čelní otvory, kudy především pod přilbu vniká proud chladivého vzduchu, jsou opatřeny na vnitřní straně síťkou proti vnikání hmyzu. Dovedete si představit, jak bude vaše dítě vyvádět, pokud mu pod přilbu vlétne moucha? Nastane takový vřískot, že stejnojmenný horrorový film bude lehkým odvarem proti tomu, jakou scénku předvede váš chlapeček nebo holčička.

 

Přilba je vůbec velmi tvarově povedená a především její zadní partie je protažena níže nad zátylek. Jednak to je z hlediska ochrany výhodné a také to dává přilbě jakýsi punc dospělosti, což děti mívají rády. Vnitřní upínací mechanizmus sloužící k přesnému usazení přilby na hlavě pomoci stahovacího pásku je po celém obvodu hlavy a reguluje se pod zadní hranou přilby lehce dostupným Zoom kolečkem. To zvládne i dítě. Vnitřní výstelky jsou přichyceny suchým zipem. Lze je tedy vyjmout a vyprat. Upínací pásky jsou regulovatelné a můžete je seřídit přesně podle hlavy dítěte, aby mu byly příjemné a mělo je sepnuté ve správné délce pod bradou. Zacvakávací umělohmotná spona konce pásků je lehce ovladatelná a rozhodně nehrozí, že by se samovolně otevřela. Mezi bradu dítěte a přezku je nasazena měkká vložka.

Integrované světlo na zadní straně přilby 

Nakonec jsme si nechali dnes už ne tak neobvyklou vychytávku, a sice integrované světlo na zadní partii přilby. Trojúhelník o straně 5 cm dává dostatek světla k tomu, aby bylo dobře viditelné. Spouští se stlačením krytky světla. Poprvé se jen červené diody rozsvítí, podruhé začnou blikat. To se bude dětem moc líbit. Nechybí ani pasivní bezpečnostní prvky v podobě reflexních nálepek.

 

Přilba se vyrábí ve dvou velikostech  48 – 54 a 52 – 57. Větší rozměr snese i dámskou hlavu. Nemusí se tedy jednat jen o přilbu pro dorůstající dítě. Můžete si ji pořídit v námi představené růžové barvě, pro chlapce je připravena modrá. A nebo zvolíte fialovou, případně zelenou. Jako příslušenství si můžete přikoupit nepromokavý povlak nebo zimní vnitřní vložku. Za přilbu zaplatíte něco pod šestnáct stovek, což je dnes cena obvyklá za velmi kvalitní dětské přilby.

 

Z našeho pohledu je přilba opravdu skvělá. Její kvalita je velmi důležitá, neboť je jasné, že s ohledem na věk, pro který je určena, se dá předpokládat, že zvláště chlapci začínají v této době na kole provádět věci, při kterých jejich matky omdlévají nebo raději odvrací zrak.

 

A zbývá už jen její hmotnost. Displej naší váhy ukázal 240 gramů při velikosti 52 – 57 cm

 

(kany)
Jak vybrat helmu na kolo pro dítě >>