ABUS WEBSHOP 

 

Určen pro objednávky firem a velkoobchodů

 


Hledáte nejbližší prodejnu zboží ABUS?
 

 

mapa našich prodejců

 

 


Přijďte na festival cyklistiky For Bikes

03.04.2017

Na 200 firem je v současné chvíli přihlášeno k jarnímu cyklistickému veletrhu, který vloni zaznamenal rekordní účast na všech frontách. „V letošním roce očekáváme minimálně stejnou účast, jak vystavovatelů, tak i návštěvníků,“ říká ředitel obchodního týmu FOR BIKES Pavel Hájek. „My i vystavovatelé si ceníme zejména toho, že stoupá úroveň jednotlivých expozic,“ doplňuje Hájek, jehož pořadatelský tým se vloni radoval z 30 448 návštěvníků.

 

Co jsme představili vloni?


První dubnový víkend si na své přijdou tedy všichni – cyklističtí odborníci, nadšenci i víkendoví jezdci. Pět hal bude napěchováno koly a vším, co k nim patří. Jedna samostatná hala bude věnována čistě elektrokolům v rámci FOR E-BIKES, mnoho z nich si budou moci návštěvníci také vyzkoušet na testovacích drahách.

 

Co představí letos ABUS? 

 

 

Jedním z problémů, se kterými se potýkají asi nejčastěji cyklisté ve městech, je, že jim z bezpečně zamčeného jízdního kola někdo ukradne přední nebo zadní kolo, sedlovku případně cokoli dalšího, co je jinak připevněné přes tzv. rychloupínáky. Na český trh nyní přichází novinka z Německa, která jednoduchým a chytrým způsobem tento problém řeší. Jak systém funguje?

Princip je jednoduchý – místo „rychloupínáku“ namontuje cyklista na kolo bezpečnostní šroub, který má uvnitř umístěna ložiska. Díky jednoduchému principu lze pomocí klíče šrouby uvolnit jen tehdy, když je šroub ve vodorovné poloze. Kuličková ložiska se přesunou a hlava šroubu se uvolní. Pokud je kolo zamčené a postavené k pevnému objektu, nemá zloděj šanci kolo nebo sedlo ukrást. Funkci demonstruje krátké video.

 


 

Dále bude k vidění


„Letos máme přihlášky od drtivé většiny značek kol, které se v Česku prodávají. Navíc nás těší, že jsou mezi nimi i ti největší hráči. Nově jsou zatím přihlášeny i značky kol Specialized, Felt, Kona, Kross nebo DeRossa,“ přibližuje Hájek a zároveň už nyní zve na nejrozsáhlejší expozice nadcházejícího veletrhu. „Letos bude mít největší prostor značka Author s 200 m2, jen o pár metrů méně budou mít značky Cannondale, GT, Specialized a Trek.“

 

  • Stejně jako elektrokola budou k dispozici k aktivnímu vyzkoušení i tradiční horská kola.
  • Připravena je tradičně prezentace regionů naší republiky nebo nabídka cestovních kanceláří na aktivní dovolenou.